مرتضی ابراهیمی؛ مدیر عامل موسسه فرهنگی قرآن و عترت نسیم ثقلین، به عنوان هیأت مدیره اتحادیه مؤسسات و تشکلهای قرآن و عترت استان قم انتخاب شد.

به گزارش فائزون؛ مجمع عمومی اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان قم که در ۱۷ آذرماه سال جاری برگزار شد، به‌دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد نمایندگان مؤسسات حاضر به دور دوم موکول شد؛ دومین مجمع فوق‌العاده اتحادیه عصر روز گذشته، ۲۸ دی‌ماه در شبستان آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) قم برگزار و هفت نفر اعضای جدید هیئت مدیره و سه نفر اعضای هیئت بازرسی اتحادیه انتخاب شدند.

افرادی که انگیزه و فرصت کافی دارند در هیئت مدیره حاضر باشند

مرتضی ابراهیمی، رئیس هیأت بازرسی اتحادیه مؤسسات و تشکلهای قرآن و عترت قم در توضیح گزارش عملکرد مالی اتحادیه، گفت: چند طرح از جانب اتحادیه کشوری به اتحادیه قم محول شده‌ بود، از جمله طرح تربیت مربی حفظ، سند راهبردی سه‌گانه فعالیت‌های قرآنی که اتحادیه قم از اتحادیه کشوری برای اجرا این طرح‌ها طلبکار است و هنوز هزینه‌ای پرداخت نشده‌ است.

وی اضافه کرد: در طول مدت مسئولیت هیئت مدیره، اتحادیه در حدود ۴۰ مصوبه داشت که با وجود نداشتن بودجه و مشکلات مالی مصوبات به اتفاق اجرا شدند؛ همچنین به دلیل اینکه اتحادیه قم تاکنون به ثبت نرسیده‌ است، سازمان دارالقرآن کشور  ۶۰ میلیون تومان را بلوکه کرده که اعلام شده با ثبت اتحادیه، این مبلغ واریز خواهد‌ شد و در کل مبلغ ۹۳ میلیون تومان طلب اتحادیه قم از اتحادیه کشوری است.

 ابراهیمی با بیان نقش بازرسی در توجه به حضور اعضا در جلسات، تصریح کرد: از سال ۹۶ که انتخابات برگزار و هیئت مدیره انتخاب شد، تاکنون جلسات به‌طور منظم تشکیل شده که دو نفر به‌دلیل غیبت غیرمجاز طبق اساسنامه مجمع حذف و از اعضای علی‌البدل جایگزین شدند؛ دو نفر از اعضای هیئت مدیره نیز در قم حضور ندارند، لذا باید افرادی که انگیزه و فرصت کافی دارند در هیئت مدیره حاضر باشند تا اتحادیه بازدهی لازم را داشته باشد.

اعضای هیئت مدیره جدید اتحادیه

۱- حبیب‌الله عزیزی

۲- حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسین اجرایی

۳- احمد بهشتی

۴- مرتضی ابراهیمی

۵- حجت‌الاسلام‌ والمسلمین قادر امینی

۶- حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی‌اکبر شفیعی

۷- حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدعلی محمدی

اعضای علی‌البدل هیئت مدیره

۱- مهدی پیوندزنی

۲- زینب‌سادات جواهری

۳- حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی نقی نگینی

اعضای هیئت بازرسی جدید اتحادیه

۱- حجت‌الاسلام‌ والمسلمین وحید وفایی‌نکو

۲- حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حمزه اسلامی‌نسب

۳- حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسین صدری

عضو علی‌البدل هیئت بازرسی

۱- فاطمه فرهادی

یادآور می‌شود، بعد از پایان مجمع انتخاباتی اتحادیه قرآن و عترت قم، اولین جلسه اعضای هیئت مدیره برگزار شد که حبیب‌الله عزیزی با اکثریت آرا به‌عنوان رئیس هیئت مدیره، احمدبهشتی به‌عنوان نایب‌رئیس و مرتضی ابراهیمی به‌عنوان دبیر هیئت مدیره انتخاب شدند.